Kurucumuzdan Not

Merhaba ben Selim, 

Çocukluğumda mutfağa girip yaptığım garip tatlı denemeleri, gençliğimde normalin dışında kalan birçok farklı tat kombinasyonuna şans vermemi sağladı. Bugün, hala en büyük keyiflerimden biri, yeni tat deneyimleri yaşamak. Profesyonel hayata farklı girişimlerle dahil olup uzun yıllar çalıştıktan sonra, iç sesimi dinlemeye ve gıda alanındaki denemelerime dönmeye karar verdim. 

Yeni fikirlerimi, kimliğim ve kültürüme sadık kalarak geliştirmeye inandığım için, lokum yapmanın tam bana göre bir iş olduğundan emindim. Lokum yapmayı, kendi evimde, deneyerek yanılarak, baştan başlayarak, bolca çalışarak öğrendim. Sonrasında, geleneksel lokum reçetesini farklılaştırarak doğal malzemelerden yeni tatlar yaratmayı hedefledim.

Sıra çeşit ve eşleşmelere geldiğinde, birçok farklı alandan ilham alarak meyve, baharat ve kuruyemiş birleşimleri üzerine odaklandım. Marsel Delights' da en önemli amacım, alışılmışın dışında lezzetler sunmak ve insanları şaşırtmaktı. Altı ay ve yüzlerce deneme sonrasında, sizlere gururla sunabileceğim lokumlarım, artık hazırdı.

Tat hikayem, Akdeniz'in çok kültürlü, misafirperver, sıcak ve karmaşık dokusundan ilham alıyor. Doğu'nun ve Batı'nın iç içe geçtiği sentez, hayatımın özeti. Marsel ise, yemeğin ve yemeğin ardındaki tüm yaşam kültürlerinin tadını sonuna kadar çıkarmayı bilen dedemin adı. Aynı zamanda, ailemdeki ilk özgün kültür temsilcisi.

Marsel Delights' la Doğu'nun tat ve tatlılarını güncelleştirerek, parçası olmaktan gurur duyduğum bu coğrafyaya samimi ve yeni bir hikaye eklemek istedim. Umarım siz de ürünlerimizden bizim kadar keyif alırsınız.